NYS Škola jachtingu je školiace stredisko, ktoré je uznané RYA (Royal Yachting Association) - ako RYA Training Centre. Škola poskytuje najprestížnejšie celosvetovo uznávané certifikačné kurzy jachtárom v Českej republike a na Slovensku.
Pôvodné logo NYS už bolo zastaralé, škola zmenila majiteľa a s „novým začiatkom" si Škola jachtingu vyžadovala redizajn a oživenie. Medzičasom aj logo RYA Training Centre, ktoré bolo súčasťou loga NYS, prešlo redizajnom, takže tento krok bol nevyhnutný. 
Cieľom bolo navrhnúť logo, ktoré v sebe bude niesť akési zachovanie 15 ročnej tradície tejto školy a zároveň bude nadčasové, vyjadrujúce moderný prístup k výučbe.
Logo bolo vytvorené v dvoch jazykových variantoch - NYS Škola jachtingu a NYS - Sailing school. 
Keďže škola po novom pôsobí v dvoch strediskách, v Maríne Liptov a v Maríne Kaštela v Chorvátsku, bolo potrebné vytvoriť aj varianty loga podľa strediska - NYS Liptov a NYS Kaštela.
Pri výbere farieb pre nové logo NYS Škola jachtingu sme sa rozhodli pre kombináciu hlbokej modrej so svetlou modrou. Ttieto odtiene symbolizujú spojenie s morom a nekonečné možnosti, ktoré jachting poskytuje. 
Tmavá modrá pôsobí decentne a vyjadruje luxus a zároveň farebne prepája logo s logom RYA Training Centre a svetlejšia modrá pridáva moderný nádych a sviežosť.
RYA povoľuje používať logo RYA Training Centre a RYA Instructor svojim uznávaným školiacim strediskám (držiteľom licencie). Logo RYA nesmie byť väčšie a/alebo výraznejšie ako meno, ochranná známka alebo logo držiteľa licencie. 
S dodržaním týchto pravidiel som vytvorila prepojenie týchto dvoch lôg, ktoré sú oddelené jednoduchou linkou v svetlej neutrálnej farbe, ktorá nenarušuje farebnosť ani jedného loga. Všetky varianty loga v spojení s logom RYA Training Centre sú vytvorené v horizontálnej aj vertikálnej verzii.

Ďalší projekt z portfólia

Back to Top